Крижинка

Головний тренер «Крижинки-Кепіталз» Ігор Архипенко підбив підсумки другого поспіль чемпіонського сезону в Молодіжній хокейній лізі, розповів про важливість залучення молодих хокеїстів до дорослого хокею, конкуренцію у чемпіонаті та проанонсував участь команди у міжсезонному турнірі.

Ігоре Миколайовичу, команда завоювала друге чемпіонство поспіль. Які головні запоруки успіху Ви могли б виділити?

Напевно, найважливішим фактором цього успіху стало бажання постійно перемагати. Всі хлопці мали серйозну мотивацію на здобуття золотих нагород. Коли ти стаєш чемпіоном одного разу – хочеться постійно повторювати такі результати. Окрім того, шестеро гравців залучалися до тренувань та матчів у складі «Київ Кепіталз». Це дуже важливий досвід та запорука зростання молодих хокеїстів як спортсменів. Саме згадані хлопці й були лідерами команди впродовж сезону у Молодіжній хокейній лізі.

Які з золотих медалей було важче завоювати: у сезоні 2022/23 чи 2023/24?

Досить складно порівнювати. Минулого сезону ми тривалий час проводили товариські матчі, адже не було такого сильного чемпіонату як цьогоріч. Фактично, команді треба було зібратися на останні три поєдинки. Натомість, у чемпіонаті, який нещодавно завершився, ми спочатку вели боротьбу за потрапляння до зони плей-офф, а потім мали непрості матчі на шляху до чемпіонства. Фактично, аутсайдером сезону був лише «Дніпро». Решта учасників були приблизно рівними за класом. Навіть той-таки «Кременчук» в останніх турах обігрував лідерів, але команді трохи забракло очок, щоб потрапити до четвірки. Весь сезон потрібно було знаходитися у тонусі. Натомість, через коронавірус й початок повномасштабного вторгнення багато хлопців навіть не мали досвіду участі у матчах плей-офф. Окрім того, низка лідерів «Крижинки-Кепіталз» минулорічного зразка поїхали за кордон. Було непросто. Зрештою, захищати титул завжди важче, ніж його завойовувати.

Ви відзначили формат МХЛ. Зважаючи на його схожість з дорослим чемпіонатом – це пришвидшує зростання юних хокеїстів?

Звичайно, але у такому віці треба проводити ще більше матчів. Втім, ми чудово розуміємо, що є дуже серйозна обставина – війна у нашій країні. Тож, сезон 2023/2024 у МХЛ – це той максимум, який можна було витиснути. Наша команда брала участь у міжнародних та аматорських турнірах, тим самим назбиравши більшу кількість матчів впродовж ігрового року. Це неабияк допомогло у завоюванні чемпіонства.

Протягом чемпіонату команда пропускала досить мало, але й закидала менше, ніж опоненти. Ви більше робили акцент на дисципліновану гру у захисті?

Вже неодноразово чув цю тезу. Команди здобували свою різницю завдяки матчам з «Дніпром». Натомість, ми проти цього суперника провели лише одну повноцінну зустріч, оскільки перший зі спарених виїзних поєдинків переривався через повітряні тривоги, а до Києва суперник не приїхав. Щодо маленької кількості пропущених шайб – то тут, безумовно, відзначу нашу воротарську лінію. Саме завдяки голкіперам ми здобули чималу кількість перемог.

Продовжуючи воротарську тему, маємо відзначити, що хокеїсти «Крижинки-Кепіталз» здобули три індувідуальних нагороди за підсумками сезону й дві з них дісталися Назару Бойку. Як вважаєте, для хлопців – це ще одна ознака того, що сезон був вдалим?

Безумовно. Тимур Лапко, якого визнали найкращим захисником дуже додав у своєму прогресі, завоювавши своє місце у складі «Київ Кепіталз». Натомість, Назар виручав команду у важливих моментах. Особливо відзначу булітну серію з «Білим Барсом». Його впевненість і холоднокровність передалася усім хлопцям. Як на мене, це стало ключовим фактором у плей-офф.

Те, що команда вирівняла рахунок після звитяги у булітній серії стало додатковою перевагою у психології не лише перед третім поєдинком з «Білим Барсом»?

Так, коли команді вдалося перемогти по булітах – я зрозумів, що і чемпіонство буде нашим. Це стало значним позитивним імпульсом.

Перед плей-офф команда отримала непогане підсилення. Більш досвідчені гравці, які пограли на дорослому рівні – ще одна з запорук цьогорічного чемпіонства?

Звісно, це допомогло. Анатолій Ревука приєднався до команди перед серією з «Білим Барсом». Він закинув дуже важливі шайби. Це гравець 2005 р.н. й є трохи старшим за більшість наших хокеїстів. Його досвід дуже допоміг. Дмитро Мосюк, Дмитро Сапожник та Ілля Щербак приєдналися до нас у фінальній серії. Хлопці продемонстрували свої сильні якості й також внесли свій вклад у чемпіонство.

Чи могли б назвати розвиток фінальної серії МХЛ міні-реваншем за поразку дорослої команди від «Сокола»?

Це два різних турніри. Втім, дербі є важливими на всіх рівнях. Дітям, юнакам або дорослим хокеїстам завжди престижно обігрувати «Сокіл». «Київ Кепіталз» є молодим клубом, тому важливо, що одна з команд його структури змогла це зробити.

Чи доцільною є серія за третє місце у МХЛ?

Так, звичайно. Це додаткові матчі. Повторюся, у такому віці дуже важливою є ігрова практика. Вважаю, що командам було б цікаво боротися за бронзу в очних матчах плей-офф.

Незабаром «Крижинка-Кепіталз» візьме участь у турнірі «Київське хокейне дербі». Які головні завдання покладаєте на команду?

Це чудова ідея. Впевнений, що турнір вийде досить інформативним для всіх учасників. За нашу команду виступатимуть хлопці, які повернуться з-за кордону. Тож, склад підсилиться. Буде цікаво подивитися на протистояння з дорослими суперниками й оцінити у чому ж ми їм поступаємося. Для «Крижинки-Кепіталз» важливо зрозуміти наскільки ми виросли за цей сезон.